Pisanie

Nigdy nikt nie powiedział mi, że mówię zrozumiale lub piszę sensownie. Choć było kilka takich (głównie kobiet), które po dłuższym narażeniu na moją osobę, przyznawały, że to co mówię/piszę ma głębszy sens.

Początki kiedy zaczęłam cokolwiek gdziekolwiek pisać są bardzo odległe i opisywałam wtedy chyba najbardziej zrozumiałe zjawiska, jakim jest pogoda. Nie dopatrywałam się jeszcze wtedy drugiego dna w każdej osobie, każdym zjawisku i historii. To było takie proste i spokojne.

Nie pamiętam kiedy to wszystko – całe moje życie nabrało skomplikowanego charakteru. Mam odczucia, że wszystko weszło tak naturalnie i już zostało. Niczym chochlik, który zadomowi się w naszym domu bez naszego zaproszenia i gościnności.

Pisanie jest pewnym w swoim rodzaju …. no właśnie, czy prawidłowe będzie użycie słowa ‚terapią’? Osobiście uważam to za układanie pewnych rzeczy w głowie, które próbuje zakopywać i nie myśleć o nich. A im więcej zakopuję tym bardziej odczuwam że coś narasta we mnie.

Życie zmusiło mnie do dorośnięcia dużo szybciej, a mój aktualny stan uważam za ten sam jaki miałam w wieku 20 lat. Wtedy też wiele obcych osób uznawało mnie za dużo starszą osobę ze względu na posiadaną wiedzę i zachowania. Obecnie myślę, że nic nie zyskałam dzięki temu. Może tylko spojrzenie na problemy życiowe. Nie ma takiego, które byłoby trudne, skomplikowane lub beznadziejne. Ta myśl doprowadza mnie do poczucia bezsensowności.

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Pisanie

  1. Nie rozumiem, dlaczego takie glebokie zrozumiemie tego, ze nie ma beznadziejnych sytuacji z ktorych nie mozna by wyjsc, mialoby doprowadzic Cie do poczucia bezsensownosci… w tym wlasnie jest gleboki sens. Postrzegasz problemy inaczej, glebiej, dostrzegasz w nich ukryty sens i znaczenie. Co wiecej – piszesz o tym na blogu, ktory ktos jeszcze czyta 🙂 . Poza tym, ze jest to znakomita autoterapia, to jeszcze pozwala czytelnikowi spojrzec na pewne kwestie na nowo, z innej perspektywy, a moze nawet i poukladac sobie cos w glowie. Dzieki za Twoje pisanie. Pisz. To ma sens. Dla mnie ma.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s