Fuj! Duda wygrał!

Ogarnijcie się ludzie! Po co piszecie o tym że teraz wyjeżdżacie z kraju? O tym, że w Polsce będzie teraz jakaś masakra. Nie przepadam za polityką, ale poranny wysyp tak beznadziejnych wpisów ludzi sprawia, że mi was żal.

W sumie Komorowski i jego żona nie widzą nic złego w emigracji polaków, uznają to nawet za coś normalnego. Skoro więc aż tak oddani jesteście Komorowskiemu, iż do serca sobie wzięliście ten pogląd, życzę powodzenia w nowym kraju. Wyjazd dyktowany przez wybór drugiego kandydata, pokazuje jak ludzie są krótkowzroczni.

Sztuką nie jest obrażanie się, ucieczka czy obrzucanie błotem innych. Zrozumienie, szacunek (o tym nawet wspominał Komorowski). Prezydent w Polsce nie ma wielkiej władzy. Ważniejsze będą wybory jesienią.

Duda nie wygrał dlatego, że te 55% pragnie władzy PIS-u. Albo chcieliby, żeby za in vitro szło się na 2 lata do więzienia.

Jego wygrana jest też zaskoczeniem dla mnie. Byłam przekonana, że ludzie jednak wybiorą Komorowskiego. Skoro jednak wygrał Duda, tzn. że ludzie naprawdę są zdesperowani i chcą zmian w polskiej polityce. Wystarczy spojrzeć tylko kto głosował na niego. Ba! Spora część osób głosująca na Bronisława Komorowskiego też chce zmian, tylko zagłosowała na niego z obawy przed Pisem lub uwierzyła w jego odmianę przed II turą.

Od wielu lat mówią o polakach, że sami siebie wykończą, że nie potrafią się dogadać i wszędzie chcą wszczynać kłótnie. Czemu na każdym kroku udowadniacie że tak jest?

Wczoraj ktoś mnie pytał czy idę głosować.

  • Nie idę.

  • Ale czemu?! Przecież trzeba! – oburzenie tej osoby nie było dla mnie zaskoczeniem, ponieważ oboje pochodzimy z grupy ludzi pielęgnujących obowiązki obywatela.

  • Nie ma na kogo. – taka prawda, od dawna nie czułam takiej beznadziejności jak teraz.

  • To trzeba wybrać mniejsze zło.

  • Mniejsze zło? – powtórzyłam z irytacją w głosie.

  • Oglądałaś debaty? – wtrąciła jakby chciała mnie zaskoczyć błyskotliwą puentą.

  • Tak. Człowiek powinien coś sobą reprezentować – nie miałam ochoty dociekać puenty. – A nie zachowywać się jak przedszkolaki.

  • Prawda.

Nie byłam. I wyniki są dla mnie obojętne, czy Komorowski czy Duda, każdy ma inne wady i stawia Polskę przed innymi problemami.

Szanuje ich obu jak każdego człowieka. Ich poglądy – nawet nie wiem jakie mają, gdyż zmieniają zdanie jak im wiatr zawieje. Byle coś obiecać, byle się upodobać. Obaj udają, że dostrzegają problemy polaków i że chcą to zmienić. Ale tak naprawdę nie widzę by to widzieli i szczerze pragnęli zmian. Wygrał Duda, ale dzięki grze wyborczej. Uważam, że udało się jemu osiągnąć ten wynik tylko przez wpadki sztabu Komorowskiego, przynajmniej tą znaczącą była z debatą u Kukiza. Nie chcę tego rozbijać na czynniki pierwsze. Po prostu pokazał brak szacunku do człowieka i ludzi.

Agresja zawsze rodzi agresję.

poland-343466_1280Wracając do was kochani ludzie, plujący jadem niczym gad. Macie rozum i serca, prawo polskie nie zabrania obserwowania tego co dzieje się w polityce, rządzie, sejmie, ustawach, przepisach. Krótka historia demokracji w Polsce pokazuje, że nie ważne kto będzie u władzy, najważniejsza jest czujność i kontrola obywateli tego kraju. Uczmy się używać argumentów i narzędzi (przepisy i prawa) jakie posiadamy zgodnie z konstytucją i innymi ustawami. Wtedy nie będzie straszny nam żaden prezydent, nawet bezrobotny i bez wykształcenia. Trzeba tylko chcieć dobra dla innych i umieć szukać rozwiązań.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s