Cenią bardziej zwierzęta niż dzieci

Dorośli. Kim jest osoba dorosła? Posiadająca rozum i pełnię praw. A kim jest osoba dorosła pełniąca opiekę nad dzieckiem lub zwierzęciem?

Jest wiele akcji uświadamiających co krzywdzi a co pomaga – dzieciom lub zwierzętom, Czyli tym którzy nie mają pełnej władzy i są zdani na swojego opiekuna.

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, skracanie łańcuchów, kara dla tych co się znęcają. Podobnie z dziećmi, zakaz kar cielesnych, odbiór praw rodzicielskich, edukacja ich.

Kim są opiekunowie?

Rodzice dla dzieci są autorytetem, wsparciem, schronieniem. Powinna ich łączyć szczególna więź, szacunek, miłość, sens życia.

Spannende Unterhaltung mit 3DKim są dzieci dla rodziców? Często mówi się o wpadkach lub o egoistycznych powódkach. Pretekst do związku z drugim człowiekiem, próba wyłudzenia pieniędzy od dziadków dziecka. Powody te stają się jednak niewygodne, gdy dziecko staje się ciężarem i przeszkadza matce w spełnianiu życiowych marzeń i ambicji. Coraz częściej to ojciec daje więcej miłości. Dziecko które będzie dopełnieniem domu jest rzadkością. Coraz częściej słyszę ludzi, którzy posiadanie dziecka traktują jak nieprzyjemny obowiązek.

A jaka panuje relacja pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem?  Może społeczne akcje się przyczyniły temu, ale ludzie promienieją jak mówią o zwierzętach, nie mówią o obowiązkach jakie wykonują przy nich ale cieszą się z tego że są. Uważają je za najlepszych kompanów podróży, rozmów, życia. Traktują ich jak członka rodziny. Czy ubarwiam? Chciałabym, żeby relacje w społeczeństwie były idealne i zdrowe. Sondaże które widzę mówią jednak same za siebie. Ktoś powiedział, że dziecko jest droższe w utrzymaniu, dlatego tak się dzieje. Racja, są droższe. Nie tłumaczy to jednak podejścia do posiadania dziecka – przymus. Dając do myślenia: na zwierzęta często decydują się ludzie bogaci.

„Nie stać mnie na dziecko” Jak często słyszysz to w otoczeniu? Najczęściej nie jest to główny powód braku dziecka. Jedynie wygodny pretekst.

Można by rozwinąć ten wątek chociażby o komfort psychiczny jaki odczuwa człowiek podczas opieki nad dzieckiem a zwierzęciem.

Co jest efektem błędnego myślenia rodziców? Choćby ogłoszenia które często się widuje:

” Szukam opiekunki do 2 letniego chłopca od pon do pt 8-15 cena 500 zł miesięcznie”
Nie wiem kim jest ta osoba. Na pewno nie jest jedyną tego typu osobą. Dla kontrastu: za tydzień opieki nad psem można dostać 200 zł, za dwa tygodnie opieki nad gryzoniem 400 zł.
Bulwersuje co?
Mam tylko cichą nadzieję, że gdy rodzice będą już starzy to role się odwrócą i dostaną opiekuna za grosze. Bo podobno wszystko do człowieka wraca.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s